En kolay şekilde tasarlayın, paylaşın.Canva Pro.

CANVA PRO SATIN AL

Sdney merkezli bir grafik, tasarım uygulaması olan Canva uygulaması, sunum ve poster hazırlayıp, sosyal medya görselleri üretmek için tasarlanmış sosyal medya uygulamasıdır. Canva Pro uygulaması zengin tasarım kütüphanesi ile diğer benzer uygulamalardan ayrılır. Eğitim sektöründe oldukça popüler bir uyulama olarak yerini alır.

Canva Pro eğitimi desteklemek için öğrenci ve öğretmenlere ücretsiz destek verir. Bunun için tek gereken öğrenci belgesi sahibi olmaktır. Canva Pro şablonları sayesinde, sıfırdan tasarım uygulaması ortadan kaldırılır. Bu sayede maliyetten ve zamandan tasarruf sağlar. Posterler, videolar, ders planları ve daha birçok eğitim araçları Canva Pro’da kişiselleştirilerek kullanım kolaylığı sağlar

 

canva-pro

Canva Pro Öğrenci Hesabı Nedir?

Ders planları, raporlar, posterler, videolar, animasyonlar, Gif’lerin birçoğu telif hakkı ile korunur. Bu tür araçların kullanılması, çoğaltılması, yayınlanması için kişilerin telif hakkı ödemesi gerekir. Canva Pro web uygulamasında, kullanıcılar bu tür araçlara telif hakkı ödemez. Zengin kütüphanesinde bulundurduğu araçlarla, etkileyici sunumlar gerçekleştirilir.

Canva Pro uygulamasını kullanan öğretmenler, eğitim kurumları, öğrencilere gerçek zamanlı etkileyici geri bildirimde bulunma imkanına sahip olur. Öğrencilerin de grup projelerine katılmalarını, becerilerini geliştirmesine katkı sağlar. Ödevlerin Canva üzerinden paylaşılmasına imkan sunar. Canva öğrenciler için %100 ücretsizdir.

Canva Pro Eğitim Araçlarına Bağlanır Mı?

Canva Pro Blackboard, Google Classroom, Schoology, D2L, Microsoft Teams gibi sınıf araçları uyumlu çalışır. Bu özelliği ile LMS’sine kolayca bağlanan öğretmenler, öğrenciler ödev paylaşımı yaparak, ödevlerini gözden geçirme imkanına kavuşur.

Canva Pro Tasarımları Nasıl Aktarılır?

Canva Pro’da gruplar oluşturmak, grup üyeleri ile iletişim kurma imkanı bulunur. Canva Pro’da bir grup üye limiti 3000’dir. Bir gruba dahil olan kullanıcılar, oluşturdukları tasarımları grupta paylaşma ve üzerinde gerekli düzenlemeleri yapma imkanına sahiptir. Tasarımların ses araçları desteklenmesi kolaylık sağlar.

Tasarımların paylaşımı için, uygulama penceresinde paylaşılacak tasarım açılır. Tasarım penceresinde üst kısımda yer alan Share butonu tıklanır. Anyone with the linke kısmında, tüm grup seçeneği seçilerek veya bazı grup üyeleri seçilerek işaretlenir. CTRL+V tuş kombinesi ile aktarma işlemi gerçekleştirilir.

Canva Pro Örenci Hebası Özellikleri Nedir?

Canva hesabı oluşturan kullanıcılar bunun için herhangi bir ücret ödemezler, Canva ücretsiz sürümü kısıtlı imkanlara sahiptir. Pro sürümüne yükseltmek için, ücret ödenmesi gerekir. Canva Pro sürümüne sahip olacak öğrenci ve öğretmenlerin, Pro hesabı için herhangi bir ücret ödemesine gerek yoktur. Ücretsiz Canva Pro hesabına sahip olanlar, uygulamanın kütüphanesinde bulunan;

 • 100 milyon video, görsel, premium fotoğraf,
 • 3000’de fazla font,
 • 610.000 adet premium tasarım,

İmkanlarından ücretsiz faydalanır. Bu sayede sıfırdan tasarım uygulamasına gidilmeden, mevcut tasarımlar kullanılarak, zamanın çoğu eğitime ayrılmış olunur. Öğretmenler oluşturdukları linklerle öğrencilerine grup oluşturarak, çalışmalarını etkinleştirir.

canva-pro-satin-al

Canva Pro İle Neler Yapılabilir?

Canva Pro’da birçok ders aracı bulunur. Öğrenci ve öğretmeneler ücretsiz olarak sunulan hizmetler, bazı meslek grupları içinde uygulama alanı bulur. Canva Pro’da;

 • Sunum yapılır.
 • Grafik hazırlanır.
 • Logo hazırlanır.
 • Masaüstü duvar kağıdı hazırlanır.
 • Afiş hazırlanır.
 • Özgeçmiş oluşturulur.
 • Video hazırlanır.
 • Ders programı oluşturulur.
 • Kartvizit oluşturulur.
 • Davetiye oluşturulur.
 • Albüm kapağı oluşturulur.
 • Menü oluşturulur.
 • Sertifika hazırlanır.

Gibi birçok tasarıma ve oluşuma imkan sunar. Üstelik bunları yaparken kişi kendi tercihlerine göre tasarımlarını düzenleme imkanına sahiptir. Sürekli görsel çalışmalar yapan ve Photoshop gibi araçları kullanamayanlar için, basit ara yüzü ile kolay kullanım imkanı sunar. Hazırlanan görselleri bilgisayarda ve diğer uygulamalarda kullanabilme imkanı sağlar.